/ 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐢𝐣𝐚 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐬𝐭𝐚𝐯𝐞: 𝐌𝐚𝐢𝐬𝐭𝐫𝐨𝐯 𝐚𝐛𝐨𝐧𝐦𝐚: 𝐕𝐬𝐞, 𝐤𝐚𝐫 𝐬𝐦𝐨 𝐢𝐳𝐠𝐮𝐛𝐢𝐥𝐢, 𝐦𝐞𝐝𝐭𝐞𝐦 𝐤𝐨 𝐬𝐦𝐨 𝐳̌𝐢𝐯𝐞𝐥𝐢 /

...Zadnja predstava letošnjega Maistrovega abonmaja je obiskovalce Doma kulture v Kamniku presenetila že iz scenografskega vidika. Zasnovana je bila v celoti na odru, s priročnimi dvosedi oz. trosedi in klubsko mizico s svečo in prostorčkom, namenjenemu šampanjcem. Zgodba o treh sovrstnikih, rojenih v letih 1976/77, ki leta 1995 kot sošolci praznujejo maturo in se dobrih dvajset let kasneje znajdejo na preiskovalnem kvizu o ekonomsko-političnih vprašanjih, je zgodba o slovenskih predstavnikih generacije X, ki s(m)o se rodili v socialistični Jugoslaviji, opravljali zrelostni izpit v obdobju negotove tranzicije in v srednjih letih nastopali na kvizih kot edinih družabnih stičiščih, kjer smo bolj kot znanje pokazali v katero smer stremijo ambicije in pričakovanja, ki se bolj ali manj vrtijo v začaranem krogu intelektualizacije in opravičevanja namesto, da bi postavili gradnike k družbenim revolucijam in političnim spremembam...

𝑃𝑖𝑠̌𝑒: 𝑀𝑖𝑠̌𝑎 𝐺𝑎𝑚𝑠
𝐹𝑜𝑡𝑜: 𝑀𝑖𝑠̌𝑎 𝐺𝑎𝑚𝑠

Več na: www.domkulture.org